Rolety zewnętrzne okienne - właściwości

Zastosowanie rolet zewnętrznych pozwala na eliminację znacznej straty ciepła w sezonie grzewczym, a co z tym związane, ograniczenie hałasu, zmniejszenie rachunków za ogrzewanie również w przypadku okien starszej generacji.

Rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło przede wszystkim dzięki tworzeniu się tak zwanej poduszki nieruchomego powietrza, pozwalającej utrzymać ciepłe powietrze wewnątrz budynku. Ściany, drzwi i okna są przyczyną straty energii cieplnej z wnętrza budynku o kilkadziesiąt procent, a dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można obniżyć współczynnik przenikania ciepła zarówno w nowych budynkach jak i tych starszych, często posiadających nieszczelne okna.

Rolety montowane na zewnątrz - jak wpływają na zachowanie temperatury?

Rolety zewnętrzne znacznie wpływają na skuteczny opór cieplny, dzięki któremu nagrzane powietrze pozostaje wewnątrz pomieszczenia. Ich zadaniem jest również oszczędność ciepła, kumulując nagrzane powietrze wewnątrz. Minimalizują one mostki termiczne, czyli zwiększony przepływ powietrza w konkretnych przestrzeniach konstrukcyjnych budynków.

Profesjonalny montaż rolet oraz doskonale dopasowany, wysokiej klasy pancerz rolety, wykonany z aluminium z pianką poliuretanową zapewniają znaczne zmniejszenie utraty ciepła i obniżenie rachunków.

Poduszka powietrzna, tworząca się pomiędzy oknem, a roletą stanowi nie tylko doskonałą ochronę przed chłodem, ale i nadmiernym nagrzewaniem. Taka dodatkowa ochrona w miesiącach letnich sprawdza się na co dzień, nie tylko podczas wyjazdów urlopowych, kiedy zasunięte rolety zewnętrzne poprawiają bezpieczeństwo budynku.

Aby zatrzymać ciepło warto zdecydować się na rolety, montowane podtynkowo, posiadające obudowaną skrzynkę. Jakość i sposób montażu mają kluczowe znaczenie.

Nowoczesne rolety zewnętrzne - o ile mniejsze straty ciepła?

Rolety, montowane na zewnątrz okien są doskonałym sposobem na poprawę estetycznego wyglądu elewacji, ale i izolację termiczną domu, szczególnie zimą i latem. Ich montaż i jakość gwarantują ograniczenie przenikalności cieplnej.

Skuteczne osłony okienne pomagają zredukować straty ciepła, które przez nieszczelne lub szczelne okna mogą wahać się w granicach 15-25%. Większe mostki termiczne tworzą się niezależnie od sposobu ogrzewania.

Rolety chronią wnętrze niezawodnie. Przy pomocy rolet zewnętrznych zaoszczędzisz na ogrzewaniu o kilkanaście procent. Zimą możesz zatrzymać w pomieszczeniu nawet 15% ciepła, które bez rolety zewnętrznej uciekłoby na zewnątrz.

Roleta zewnętrzna zapewnia komfort termiczny w domu i zapobiega spojrzeniom osób z zewnątrz. Nowoczesna roleta ogranicza również przenikanie chłodu przez okna. Zamontowanie podtynkowe, wysoka jakość materiału wpływają na utrzymanie dogrzania i zapewniają temperaturę, którą chcesz uzyskać we wnętrzu.

Opuszczone rolety - zalety na co dzień

Eliminacja straty energii przez szyby sprawia, że rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło w domu wtedy, gdy do wnętrza pomieszczeń nie dociera zimne powietrze oraz bezpośrednio emitowane promienie słoneczne.

Funkcjonalne rolety są gwarancją ciepła w przypadku, gdy podczas najchłodniejszych dni i nocy pozostają zasunięte. Stylowe rolety zewnętrzne doskonale się prezentują i zmniejszają przenikanie ciepła na zewnątrz budynków. Wydostawanie się ciepłego powietrza przez szyby, nawet przy wysokiej jakości oknach znacznie wpływa na wysokość rachunków. Przy nieszczelnych lub niższej klasie okien efekty można zauważyć w codziennym korzystaniu z pomieszczeń.