Witamy!

Najczęściej zadawane pytania

Pytania

Dostawa
Zamówienie

Odpowiedzi

Co się stanie jeśli nie odbiorę produktu?

Jeśli zawiadomisz Nas o tym gdy umawiamy dostawę. Dostawa zostanie anulowana, skontaktujemy się z Tobą do 14 dni w celu umówienia kolejnego terminu dostawy. 

Jeśli nie odbierzesz zamówienia po wcześniejszym potwierdzeniu terminu odbioru, wróci ono na nasz magazyn i zostanie naliczona opłata za zwrot zgodnie z cennikiem usług (stan na dzień 01.07.2022 tj. 149zł). Logistyk skontaktuje się z Tobą w celu umówienia terminu odbioru osobistego zamówienia w siedzibie naszej firmy lub zamówienia kolejny raz usługi transportu zgodnie z cennikiem usług (stan na dzień 01.07.2022 tj. 149zł). 

Czy koszt dostawy jest liczony jednorazowo?

Tak, koszty dostawy są naliczane jednorazowo za całe zamówienie niezależnie od jego wielkości. 

To znaczy, że niezależnie od tego czy kupisz 1 czy np. 15 okien za transport całego zamówienia zgodnie z aktualnym cennikiem (stan na dzień 30.06.2022) zapłacisz stałą kwotę 149zł

Czy mogę zrezygnować z zamówienia?

Jeśli zamówiony produkt był gotowy (prefabrykowany) istnieje taka możliwość. Warunki są regulowany przez Kodeks Cywilny

Jeśli zamówiony produkt został wykonany na Twoje indywidualne zamówienie (był nieprefabrykowany) nie będzie możliwości zrezygnowania z zamówienia. Ograniczenie możliwości zwrotu regulowane jest również przez Kodeks Cywilny. 

Ile osób potrzebnych jest do rozładunku towaru?

Ilość osób potrzebna do przeprowadzenia sprawnego rozładunku zamówienia jest zależna od gabarytu i wagi zamówionych produktów. Z reguły wystarczą dwie osoby jednakże warto dopytać logistyka podczas umawiania terminu odbioru zamówienia o wagę produktów.

Pamiętaj rozładunek towaru z samochodu leży po Twojej stronie.

Jak realizowana jest dostawa produktów?

Produkty gabarytowe dostarczamy własnym transportem w całej Europie. 

Każda dostawa to ok. 10-20 zamówień dostarczanych do różnych Klientów, które kierowca rozwozi zgodnie z listą transportową tworzoną w dziale logistyki.

Dział logistyki zawiadamia Klientów o terminie dostawy z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem.

Kierowca odpowiedzialny jest za podjazd drogą utwardzoną w miejsce, którego gabaryty pozwalają na bezpieczny wjazd samochodu. 

Rozładunek towaru z samochodu leży po stronie Kupującego, należy przeprowadzić go w sposób sprawny (zorganizowany).

Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Towary gabarytowe dzielimy na te gotowe oraz wykonywane na Twoje indywidualne zamówienie. 

Termin realizacji oraz dostawy towarów gotowych wynosi od. 1-10 dni roboczych i jest zależny od tras przejazdów Naszych samochodów.

Termin realizacji towarów wykonywanych na Twoje indywidualne zamówienie wynosi 15-30 dni roboczych i jest zależny od obłożeń produkcyjnych.

Staramy się aby terminy realizacji zamówień były możliwie jak najkrótsze poświęcając dużą uwagę optymalizacji procesów logistycznych oraz produkcji. 

Może się jednak zdarzyć, że termin danego zamówienia zostanie wydłużony z powodów jakich nie da się przewidzieć na etapie przyjmowania zamówienia (np. awarie maszyn, działanie siły wyższej, wypadki komunikacyjne itp.) dlatego warto nie czekać do ostatniej chwili z zakupem by później nie powodować opóźnień w kolejnych pracach inwestycyjnych. 

Jakim samochodem dostarczycie moje zamówienie?

Zamówienia dostarczamy samochodami o DMC 3500kg są to:

Iveco Dali (plandeka); Renault Master (plandeka)

Samochody są wyposażone w firanę boczną. Ze względu na przewóz produktów gabarytowych w szczególności elementów długich samochody nie są wyposażone w windę.

Może się jednak zdażyć, że ze względu na wielkość / gabaryt zamówienia zostanie ono wysłane większym samochodem o DMC powyżej 3500kg. Jednak poinformujemy się o tym przed dostawą.