Witamy!

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - Wysoka jakość i wykonanie

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe, które zamontujemy u siebie muszą być wysokiej jakości oraz dobrze wykonane, abyśmy mieli pewność, że wytrzymają wiele lat użytkowania. Równie ważne, jeśli nie ważniejsze, jest to jakie drzwi balkonowe wybierzemy.

4 produkt(ów)

na stronę

4 produkt(ów)

na stronę

W większości domów lub mieszkań znajdziemy drzwi jednoskrzydłowe, lub drzwi balkonowe dwuskrzydłowe, jednak nie jest to jedyna dostępna opcja na rynku. Jaki jeszcze mamy wybór?

Rodzaje drzwi balkonowych oraz okien balkonowych

Przed wyborem odpowiednich dla siebie produktów powinniśmy zastanowić się jakie oczekiwania mają spełniać. Jakie mają mieć zastosowanie, jaka ma być kolorystyka. Czy chcemy żeby można je było otworzyć do wewnątrz, czy wolimy drzwi przesuwne? To czy mamy taras czy balkon również jest bardzo ważną kwestią.

Jakie rodzaje drzwi balkonowych są dostępne na rynku? Jaki typ drzwi balkonowych wybrać do domu?

Drzwi jednoskrzydłowe lub okno jednoskrzydłowe to produkty wpasowujące się w małe przestrzenie aranżacyjne. Osoby posiadające małe balkony z pewnością skuszą się na zastosowanie takiego rozwiązania. Drzwi otwierają się bardzo lekko.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - w tym przypadku drzwi dwuskrzydłowe otwierają się podwójnie do środka, dlatego to rozwiązanie może nie być dobre dla osób posiadających małe mieszkanie lub dom. Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe nadają się lepiej do pomieszczeń z większą powierzchnią oraz jako drzwi tarasowe. Główną zaletą drzwi balkonowych to mocna konstrukcja profili o głębokości oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Podstawową wadą jest fakt, że ich całkowite otworzenie zabiera wolną przestrzeń wewnątrz pomieszczenia. W wielu przypadkach jest to dość problematyczne, szczególnie gdy nasze mieszkanie jest małe, a drzwi balkonowe szerokie. Polecamy również drzwi balkonowe z niskim progiem aluminiowym.

Idealne do niewielkich przestrzeni

Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz - to drzwi balkonowe rzadziej spotykana alternatywa dla tradycyjnych drzwi, jednak również można się z nimi spotkać. Ich szczególną zaletą jest to, że nie zabierają miejsca w pomieszczeniu, jednak nie nadają się do małych balkonów.

Drzwi balkonowe przesuwne - te drzwi balkonowe są rzadkością w polskich domach, ale z pewnością są nie doceniane. Zastosowane systemy drzwi przesuwne z pewnością ułatwiają życie i oszczędzają przestrzeń. Otwieranie skrzydła do środka może powodować obijanie ścian lub mebli. System otwierania sprawia, że skrzydło nie uszkadza, ani nie zostaje uszkodzone przypadkowo podczas otwierania. Również ich otworzenie nie zabiera więc przestrzeni z wnętrza pomieszczenia. Drzwi balkonowe przesuwne jednak doskonale wpisują się w nowy trend. Drzwi otwierają się bardzo lekko.

Drzwi balkonowe pojedyncze - jest to najczęstszy wybór. W przypadku takich drzwi balkonowych system polega na otwieraniu tylko jednego skrzydła w bok. Ponadto ten rodzaj drzwi balkonowych sprawdza się jako rozwiązanie w małych mieszkaniach. W tym systemie wygodne jest to, że okno balkonowe pozwala na uchylanie, dzięki czemu możemy wywietrzyć nawet w niekorzystną pogodę na zewnątrz.

Czym są drzwi balkonowe ze słupkiem ruchomym?

Ruchomy słupek to element konstrukcji okiennej połączony trwale z jedną z ram skrzydła i pozwalający na zachodzenie na siebie skrzydeł. Tym samym tworzy efekt podziału okna w pionie przy zamkniętych drzwiach, a po ich otwarciu daje swobodę korzystania z nieprzedzielonej przestrzeni jaką stanowi światło drzwi.

Materiał i kolorystyka

Dla niektórych to z czego będą wykonane ich drzwi balkonowe dwustrzydłowe, albo jaki będą mieć kolor nie jest ważne. Ale czy na pewno? Wybranie odpowiedniego materiału z jakiego będą stworzone nasze drzwi jest istotną kwestią. Mają służyć nam przez lata, więc wysoka jakość wykonania i materiałów jest tutaj kluczowa.

Większość modeli dostępnych na rynku produkowane jest z PCV, jednak nie jest to jedyna możliwość. Oprócz okien PCV możemy znaleźć, m.in. wykonane z aluminium, czy z drewna. Najczęstszym materiałem z jakiego są wykonywane okna drewniane jest dąb bagienny. Pasuje do większości mebli, a dąb jest znany z wytrzymałości.

Wybór odpowiedniego materiału - czy to ważne?

Czy każdy materiał jest dobry? Wybierając materiał musimy wziąć pod uwagę czynniki atmosferyczne oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest też to jakiej grubości jest okno. Z jednej strony wybierając drzwi balkonowe drewniane możemy mieć pewność, że będą nadawać elegancji. Wiele jest wyposażone w okucia. Jednak, aby na przestrzeni lat nie straciły użyteczności oraz aby nie zaczęły pojawiać się uszkodzenia, warto je zabezpieczyć specjalnymi preparatami. Będą wtedy odporne, a skrzydła będą dobrze działać.

Wymiary okien i drzwi są bardzo ważne. Jeśli dobrze nie dobierzemy rozmiaru, możemy mieć problemy z wymianą ich na odpowiednie oraz z przedłużającymi się pracami. To czy drzwi będą wyposażone w wysoki próg czy nie, również jest bardzo ważne i zależy od tego jaką podłogę mamy w mieszkaniu oraz na balkonie. Zdecydowanie popularniejszy jest niski próg. Jeśli próg będzie zbyt duży, może przeszkadzać w codziennym użytkowaniu, dlatego wielkość progu jest ważna. Jednak nie tylko wymiary okien są ważne.

Ważne jest również dokładne wymierzenie, gdzie będą te drzwi. Musimy pamiętać, aby między drzwiami balkonowymi, a ścianą czy wyposażeniem pomieszczenia było wystarczająco miejsca. Zniweluje to możliwość uszkodzeń podczas otwierania. Wybór dużych okien pomoże wpuścić do pomieszczenia dużo światła, ożywiając je.

Dopasowanie. Dobranie okien do wystroju wnętrz jest bardzo dobrym posunięciem. Stworzy to wrażenie ogólnej spójności wnętrza. Często spotyka się okna w kolorze białym, jednak nie są łatwe w utrzymaniu czystości. Okno mocniej się wtedy brudzi. Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe mogą być bardzie podatne też na ślady dłoni podczas użytkowania. Drzwi balkonowe wyposażone w duże okno wymagają szczególnej uwagi podczas sprzątania.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi na balkon musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Oprócz tego, czy mają być tarasowe, balkonowe, dwuskrzydłowe czy nie, musimy przemyśleć zarówno wykonanie, komfort użytkowania i szczególnie sposób produkcji.

Ważną sprawą jest współczynnik przenikania ciepła oraz to czy będziemy mieć okna ze słupkiem stałym. Słupek jest wykorzystywany do dzielenia płaszczyzny okna w pionie.

Aluplast

Jeśli nie możesz zdecydować co będzie dla Ciebie odpowiednie, a uzyskanie informacji na własną rękę jest nie wystarczające, warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy. Plusem jest to, że możesz uzyskać profesjonalną pomoc oraz informacje, które na pewno ułatwią Ci cały proces. Firma charakteryzuje się wysoką jakością stosowanych materiałów. Dla osób, które potrzebują pomocy w tym wyborze, Aluplast będzie idealny.

Podsumowanie

Pomimo, że drzwi balkonowe i okna nie są najłatwiejsze do wybrania i musimy pamiętać o wielu aspektach, nie powinniśmy się poddawać na początku.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele możliwości, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązania dostosowane do siebie. Skorzystaj z naszej oferty dwuskrzydłowych drzwi balkonowych, zobacz co oferujemy, a dowiesz się jakie drzwi balkonowe pasują do Twojego wnętrza. Wybór jest duży, dzięki czemu możemy wybrać najodpowiedniejsze. Zadzwoń lub napisz do nas, pomożemy w wyborze.