Witamy!

Drzwi balkonowe przesuwne

7 produkt(ów)

na stronę

7 produkt(ów)

na stronę

Balkonowe drzwi i okna przesuwne

Szukasz nowych drzwi na balkon lub być może zastanawiałeś się, który rodzaj drzwi przesuwnych jest dla Ciebie odpowiedni? Jeśli interesują Cię drzwi balkonowe przesuwne, to jesteś we właściwym miejscu.

Balkonowe drzwi i okna przesuwne są świetnym rozwiązaniem dla wielu różnych typów przestrzeni oraz stanowią alternatywę dla tradycyjnych drzwi balkonowych. Są uniwersalne, mogą nadać pomieszczeniu odpowiedni charakter i są w stanie otworzyć przestrzeń w miejscach, gdzie może być ona ograniczona, jak w przypadku standardowych drzwi. Zapewnią elegancki wygląd, a także wysoki komfort użytkowania.

Jakie przesuwane okna balkonowe znajdziesz w naszej ofercie?

Wybierając odpowiednie produkty, należy zastanowić się, jakiego rodzaju okien potrzebujemy. Do jakiego pomieszczenia będą one przeznaczone? Czy drzwi będą używane często, czy tylko od czasu do czasu? Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, dobrym wyborem będą drzwi balkonowe wykonane z wytrzymałych materiałów. Zapewnią one bezpieczeństwo oraz duże przeszklenia. Jeśli drzwi balkonowe mają służyć jedynie jako dodatkowe drzwi na taras, to w takiej sytuacji można zdecydować się na modele uchylno przesuwne. Są one wygodne, pozwalają na odpowiednią cyrkulację powietrza, a także zapewnią doświetlenie wnętrza.

Jak wybrać drzwi przesuwne do balkonu?

Czy chcesz zacząć od podstaw? Przesuwne drzwi tarasowe doskonale nadają się do wykorzystania - niezależnie od tego, czy aranżujesz balkon, czy taras w swoim domu. Dzieje się tak dlatego, że pozwalają one na stworzenie otworu od podłogi do sufitu, który zarówno pozwoli na otwieranie przestrzeni na zewnątrz, jak i umożliwi odseparowanie się od hałaśliwego podwórza.

Drzwi przesuwne, czy podnoszono-przesuwne (przesuwne HST) pozwolą na jeszcze większą oszczędność miejsca, niż otwierane. Systemy o takiej konstrukcji są stosowane zarówno w mieszkaniach, jak i w domach. Możliwość wykonania tego rodzaju produktów istnieje nawet w niewielkich przestrzeniach.

Zrezygnuj z niepotrzebnych barier pomiędzy domem a ogrodem

Omówiliśmy już, jak wspaniałe są te drzwi podnoszono-przesuwne lub uchylno-przesuwne w małych przestrzeniach, ale mogą być one stosowane również w bardziej otwartych obszarach. Nawet jeśli masz więcej niż wystarczająco dużo miejsca na skrzydło drzwi wahadłowych, szklane przesuwne drzwi tarasowe są nadal warte rozważenia.

Możliwość przesuwania przeszkleń sprawia, że znacznie łatwiej jest kontrolować przepływ powietrza i temperaturę. Trzymając drzwi zamknięte w gorące dni, można utrzymać nadmiar ciepła na zewnątrz, jednocześnie ciesząc się widokiem. Podobnie, można je wykorzystać do powstrzymywania zimnego powietrza przed przesiąkaniem do domu przez okna w miesiącach zimowych.

Przewaga tego typu konstrukcji nad tradycyjnymi

Przesuwane drzwi mają jeszcze jedną zaletę w porównaniu z ich wahadłowymi odpowiednikami: produkty te nie wymagają tak dużego prześwitu wokół nich, więc mogą otwierać się nawet na miejsca, w których nie ma żadnej dostępnej przestrzeni po obu stronach. Stanowią one elegancką alternatywę dla drzwi francuskich, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca na dwa oddzielne zestawy drzwi podwójnych.

Zadbaj o jakość przeszkleń pomiędzy wnętrzem a ogrodem

Przesuwane drzwi są zazwyczaj wykonane z paneli szklanych - skrzydła przesuwają się na prowadnicach wzdłuż ramy drzwi. Mogą one zostać wyposażone w możliwość zablokowania ich w miejscu, gdy są otwarte. Same skrzydła drzwi są zwykle wykonane z PVC lub metalu oraz dostępne są w ofercie w różnych stylach do wyboru. Przesuwne drzwi są najczęściej używane na balkonach, ale mogą być również używane jako drzwi do szafy lub nawet jako przegrody w większych pomieszczeniach.

Wejście na taras bez ograniczeń

Jeśli chodzi o wybór, to zależy to od tego, jaki styl chcesz dla swojej przestrzeni. Istnieje wiele opcji stylów, które naśladują konwencjonalne drzwi, więc można je stosować w miejscach, gdzie ludzie będą regularnie wykorzystywane.

Ruchome skrzydło może być otwierane w całości lub tylko uchylane. Dzięki temu zyskujemy możliwość otwarcia pomieszczenia na ogród.

Czym powinny charakteryzować się drzwi podnoszono-przesuwne?

  • W doskonałych drzwiach przesuwnych powinny znajdować się jak największe przeszklenia, aby wpuszczać jak najwięcej światła. Sprawia to, że szkło, z którego są one wykonane, jest bardzo ważne.

  • Wybierając okno z potrójną szybą, zwróć uwagę na rozmiar paneli i to, czy są one izolowane, czy nie.

  • Małe panele okien oznaczają mniej światła, natomiast panele izolowane są droższe, ale zatrzymują więcej hałasu i strat ciepła.

Zadbaliśmy o wysoką jakość okien z naszej oferty

Przesuwne drzwi balkonowe są świetną opcją, jeśli chcesz utrzymać wnętrze domu naturalnie oświetlone i otwarte, ale nadal chcesz zimą mieć skuteczną ochronę wnętrza przed zimnem. Przesuwanie drzwi balkonowych stanowi pomysł na połączenie okna z funkcjonalnymi drzwiami. Zyskasz wygodne przejście, które będzie stanowić zarówno barierę akustyczną, jak i ochronę przed włamaniem. Materiał produktu jest niezwykle trwały, co jest ważne dla klientów.

Czym cechuje się to połączenie? Charakteryzują się ono łatwością w montażu, więc stanowią dobry wybór dla najemców. Przesuwne drzwi balkonowe są zazwyczaj wykonane z ramą aluminiową, a panele są oczywiście szklane. Są one montowane na szynach, a nie na zawiasach u góry jak tradycyjne drzwi. Taka konstrukcja sprawia, że są trudniejsze do sforsowania niż wahadłowe drzwi tarasowe. Ich wygląd jest minimalistyczny, co będzie pasować do nowoczesnych wnętrz.

Materiał będzie pasował do nowoczesnego wystroju i bazowych kolorów

Te przesuwne drzwi balkonowe wysokiej jakości mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu, w którym chcesz uzyskać dostęp przez jeden duży otwór, wpuszczający mnóstwo światła. Okna z naszej oferty możesz stosować np. w salonie lub jadalni, która otwiera się na taras lub patio. Ponieważ nie mają progów, jak tradycyjne drzwi przesuwne, mogą być również zainstalowane bezpośrednio na istniejącej podłodze, bez konieczności radzenia sobie z nimi.

Dzięki temu, że okna otwierają się łatwo na podwórze, możesz zyskać dodatkową przestrzeń oraz optyczne powiększenie pomieszczenia. Nasz sklep oferuje szeroki wybór okien wykonywanych specjalnie pod wymiary, których potrzebujesz. Wystarczy, że podasz nam szerokość i wysokość otworów okiennych, a my będziemy mogli wykonać zamówiony produkt.

Pozwala to na pełną personalizację! Te proste w użytkowaniu okna pomogą Ci wyposażyć wnętrze bez względu na preferowaną stylistykę. Możesz wybierać także preferowany kolor oraz system.